NASZE  OSIĄGNIĘCIA 

W  ROKU  SZKOLNYM  2013/2014

 VI Potyczki Gimnazjalistów

Archidiecezjalny Konkurs

„Chrystus potrzebuje kapłanów świętych! (Jan Paweł II)

I miejsce - Eryk Grzywna, Marek Tolisz oraz Karol Koguciuk

 opiekunki - Anna Grzywna i Joanna Koguciuk

Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy ,,I ty bądź czytelny’’

finalista  - Paulina Czeryna 

opiekun - Małgorzata Meńczyk

finalista - Oliwia Mazurek 

opiekun - Zuzanna Zienkiewicz

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Kreska’’

finalista - Mateusz Gajur   

opiekun - Anna Dziechciaruk

Powiatowa Gimnazjada w Piłce Ręcznej Dziewcząt

III miejsce

Djablin Aleksandra, Walczuk Monika, Hajduk Magda, Malinowska Karolina, Kata Patrycja, Denkiewicz Aleksandra, Dyczko Karolina, Oleszczuk Weronika, Papacz Agata, Szczygieł Marlena, Szot Izabela, Walczuk Dominika, Neczaj Klaudia

opiekun  - nauczyciele wychowania fizycznego

Powiatowy Turniej o Puchar Prezesa w Białopolu

II miejsce

Remiś Krystian, Tolisz Marcin, Denkiewicz Rafał, Ryszkiewicz Łukasz, Tarasek Paweł, Szymkaruk Krystian, Popek Michał, Bielecki Jakub

opiekun  - Arkadiusz Słomka

Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Dorohusk

VI miejsce

Jabłoński Paweł, Kudełko Przemysław, Windert Krystian, Prończuk Jakub, Walczuk Rafał, Czyżewski Jakub, Harko Darek, Soczyński Michał, Lewkowicz Damian,Wiercioch Dawid

opiekun - nauczyciele wychowania fizycznego

Powiatowy Indywidualny Turniej Szachowy Szkół Podstawowych

II miejsce - Damian Albiniak 

III miejsce - Dawid Trochimiuk 

V miejsce - Marcin Matczuk

V miejsce - Weronika Iwańczuk

opiekun - Marcin Watras

Gwiazdkowy Turniej Szachowy Szkół Podstawowych-Indywidualnie

II miejsce - Damian Albiniak

III miejsce - Weronika Iwańczuk             

opiekun - Marcin Watras

Powiatowy Turniej Piłki Nożnej chłopców

III miejse

Paweł Jabłoński, Jakub Czyżewski, Jakub Prończuk, Krystian Wingert, Damian Lewkowicz, Dawid Wiercioch, Dariusz Harko, Michał Soczyński

opiekun - Arkadiusz Słomka

IX Powiatowy Gwiazdkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej

III miejse

Łukasz Chwaleba, Kamil Radecki, Hubert Grzywna, Hubety Kowalski, Michał Sokołowski, Mateusz Krupa, Sławomir Dudko, Emanuel Kloc, Mateusz Ryszkiewicz, Mateusz Łuć

opiekun - Marek Grzywna

IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska (gminny)

IV miejse

Oktawian Sokołowski, Dawid Kawalec, Karol Koguciuk, Jan Zagoła, Hubert Grzywna, Adam Dudek, Michał Giedz, Michał Sokołowski, Mateusz Krupa

opiekun - Arkadiusz Słomka

Konkurs polonistyczny

finalistka etapu okręgowego - Estera Kisielewicz IIIb

opiekun - Marzena Grzywna

II Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej w Dubience

I miejsce

Mateusz Gajur, Dominika Chwyć, Emilia Łuć, Zofia Golń, Wiktoria Czuluk, Paulina Czeryna, Magdalena Marciniak, Aleksandra Trochimiuk, Maria Tarasek, Nikola Matczuk

opiekun - Aneta Błaszczuk

Powiatowy Konkurs literacko-plastyczny "E. Bojanowski  błogosławiony Jana Pawła II" w Siedliszczu

I miejsce - Karol Koguciuk Ia gimnazjum

opiekun - Joanna Koguciuk

II Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej w Dubience

II miejsce

Aleksandra Sobczuk, Klaudia Szulgacz Daria Gołębiowska, Aleksandra Ostasz

opiekun - Barbara Kawa

Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstwowych w szachach

II miejsce

Damian Albiniak, Sebastian Raczyński, Dawid Trochimiuk, Weronika Iwańczuk

opiekun - Marcin Watras

 

W  ROKU  SZKOLNYM  2012/2013

I Międzyszkolne Potyczki Ortograficzne Gimnazjalistów o Puchar Wójta Gminy Żmudź

I miejsce - Łukasz Staniuk

opiekun - Renata Sobczuk

V Rejonowy Konkurs Ortograficzny Języka Rosyjskiego dla dzkół gimnazjalnych

I miejsce - Karolina Rafalska

opiekun - Wanda Żur

I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Poezji Francuskiej i Rosyjskiej "Poezja nie zna granic"

I miejsce - Karolina Rafalska (gimnazjum)

II miejsce - Jakub Potocki (szkoła podstawowa)

opiekun - Wanda Żur

XII edycja Konkursu Poznajmy Parki Krajobrazowe Polski (okręgowy)

   II miejsce - Kinga Ulewicz, Aleksandra Denkiewicz, Karolina Rafalska, Damian Ulewicz

Opiekun: Joanna Szewczuk – Taras

 

Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny

„Pomniki przyrody, zabytki i urokliwe miejsca krajobrazu chronionego”

I miejsce – Weronika Koguciuk

Opiekun: Anna Waluda – Jabłońska

 

Gminny konkurs „Adwent i Boże Narodzenie w Europie”

I miejsce: Wiktoria Denkiewicz, Karolina Koniuszewska, Mateusz Rudzki

III miejsce: Marek Tolisz, Maja Wawryniuk, Dominika Zabielska

Opiekunki: Urszula Gajewska i Julia Dybaluk

 

Powiatowy konkurs plastyczno-literacki

„Jan Paweł II – dawca wiary i nadziei”

III miejsce - Karol Koguciuk

Opiekun: Joanna Koguciuk

 

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Przyroda w poezji”

I miejsce – Anna Ryszkiewicz, opiekun Bernadeta Czyżewska

II miejsc – Kalina Stopa, opiekun: Marta Ostasz

III miejsc – Olga Kiryczuk, opiekun: Małgorzata Meńczyk

 

Powiatowy Konkurs „Mnie ta ziemia od innych droższa”

II miejsce – Kamila Stybel

Opiekun: Monika Walczuk

 

Gminny Turniej Wiedzy Ekologicznej Eko-znawca

II miejsce – Eryk Grzywna, Aleksandra Denkiewicz, Iwona Rafalska

Opiekun: Joann Szewczuk-Taras

 

Powiatowa Gimnazjada Szachowa

I miejsce – Julia Wiercioch

IV miejsce – Dawid Szymański

Opiekun: Marcin Watras

 

III Turniej Orlika

IV miejsce

Opiekun: Arkadiusz Słomka

 

 

W  ROKU  SZKOLNYM  2010/2011

Dziewczęta z ZSO w Dorohusku zajęły IX miejsce w finale wojewódzkim CocaCola Cup 2011 rozgrywanym 02 czerwca na  stadionie  MOSiR-u w Krasnymstawie. Piłkarki zakończyły swój udział w bardzo silnie obsadzonym turnieju na fazie grupowej przegrywając z Gimnazjum w Łaziskach i Gimnazjum ze Sławatycz  co eliminowało je z fazy pucharowej.Aby  wystartować w finale wojewódzkim dziewczęta musiały przejść dwie rundy eliminacyjne, na których pokonały drużyny z całego powiatu chełmskiego . 

Reprezentacja Gimnazjum  w Dorohusku wystąpiła w następującym składzie:

 1.  Chwaleba Anna

2.  Ryszkiewicz Marzena

3.  Grzywna Angelika

4.  Petelska Magda

5.  Kuniczuk Ilona

6.  Janiczuk Paulina

7.  Witkowska Agnieszka

8.  Kogut Katarzyna

Opiekun:  Marek Grzywna

 

Dziewczęta z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku zajęły 4 miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w piłce nożnej. Zawody rozgrywane 17 maja w Łęcznej zgromadziły 6 zespołów.

Gr I -    Dorohusk,     Stary Zamość, Niedźwiada 

Gr II -  Frampol, Gimnazjum Lublin nr 5,  Sławatycze 

W pierwszym meczu Dorohusk wygrał 3-2 z Niedźwiadą, w drugim zremisował 2-2 ze Starym Zamościem.

Dziewczęta z Dorohuska z gorszym o jedną bramkę bilansem bramkowym zajęły 2 miejsce w grupie i przegrały z Frampolem o III – m-ce 3-1, zajmując ostatecznie IV miejsce w turnieju.

W finale Stary Zamość zwyciężył Sławatycze 3-1.

Elim końcowa

1.     Stary Zamość

2.     Sławatycze

3.     Frampol

4.     Dorohusk

5.     Niedźwiada

6.     Gimn Lublin 5

 

-Po turnieju pozostał wielki niedosyt, mimo iż pierwszy raz braliśmy w nim udział mogliśmy przy odrobinie szczęścia zając miejsce pierwsze.

Wszystko rozstrzygnęło się w drugim meczu gdzie prowadząc 2-1 straciliśmy bramkę pod koniec spotkania, co wyeliminowało nas z gry w finale, gdzie Stary Zamość znacząco pokonał Sławatycze.

Mimo wszystko cieszę się, że doszliśmy do finałów wojewódzkich, dziewczyny godnie reprezentowały szkołę i gminę i zapowiedziały iż w przyszłym roku bez medalu nie wrócąJ

Chciałbym podziękować wszystkim dziewczynom, które brały udział w poszczególnych etapach rozgrywek i ambitnie walczyły o zwycięstwo w każdym meczu. W grach finałowych szczególnie Angelikę  Grzywnę, która ciężką pracą na treningach i zgrupowaniach Kady województwa Lubelskiego systematycznie podnosi swoje umiejętności J

 Na zdjęciu niepocieszone  z IV miejsca od lewej.

Klaudia Kołtuniuk, Justyna Macegoniuk, Anna Potocka, Angelika Grzywna, Anna Chwaleba, Paulina Janiczuk, Katarzyna Kogut,  trener Marek Grzywna

dolny rząd Agnieszka Witkowska

 

Dziewczęta z ZSO w Dorohusku wygrały Rejonową Gimnazjadę w Piłce Nożnej.  Zawody odbyły się 06.05.2011r. w Łęcznej. W pierwszym meczu dziewczęta z Dorohuska wygrały z Gimnazjum nr 7 z Chełma 3-0. Bramki strzeliły: Anna Chwaleba, Paulina Janiczuk i Magda Petelska. W drugim meczu Dorohusk – Urszulin  2-0 bramki: Anna Chwaleba, Magda Petelska.  W finale Dorohusk  - Piaski 1-1 (Anna Chwaleba) w karnych 3-1 (Anna Chwaleba, Angelika Grzywna). W konkursie rzutów karnych bramkarka Agnieszka Witkowska wybroniła 2 z 3 karnych zapewniając zwycięstwo drużynie z Dorohuska

 Dziewczęta wraz z trenerem dedykują zwycięstwo Urszuli Wójcik, która z powodu poważnej kontuzji kolana nie mogła uczestniczyć  w eliminacjach rejonowych. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i zapału w dalszej kontynuacji przygody z piłką,

 Etap wojewódzki odbędzie się również w Łęcznej 17.maja 2011r.

Na zdjęciu stoją od lewej:

Justyna Macegoniuk, Anna Potocka, Magda Petelska, Anna Chwaleba; Angelika Grzywna; Katarzyna Kogut; Paulina Janiczuk  

 opiekun drużyny Marek Grzywna

 W dolnym rzędzie bramkarka Agnieszka Witkowska

W dn. 13-14 kwietnia 2011r. w Łodzi odbył się I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej. Wzięło w nim udział 115 uczniów z 30 szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczeń II klasy ZSO w Dorohusku Michał Korzeniewski, przygotowywany przez p. Wandę Żur i p. Marcina Watrasa, otrzymał specjalną nagrodę jury "za posługiwanie się pięknym językiem rosyjskim" w utworze "Podmoskownyje wiecziera".

Celem festiwalu było przybliżenie uczniom piosenki rosyjskiej, zarówno tradycyjnej, jak i współczesnej, zachęcenie ich do doskonalenia własnych umiejętności językowych, a nauczycieli do popularyzacji kultury rosyjskiej.

Impreza odbyła się w 50 rocznicę pierwszego lotu w kosmos Jurija Gagarina.

Jej organizatorami byli: Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, Wydawnictwo Skolne PWN, Fundacja "Ruskij mir", XIILO w Łodzi, XVLO w Łodzi we współpracy z MAPRYAL oraz Rosyjskim Ośrodkiem Nauki i Kultury w Warszawie.

JLaureat kuratoryjnego konkursu z biologii na szczeblu powiatowym

Michał Korzeniewski II c

opiekun - Joanna Szewczuk-Taras

JLaureat kuratoryjnego konkursu z matematyki na szczeblu powiatowym

Michał Korzeniewski II c

opiekun - Teresa Dudek

JI  miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Rosyjska poezja klasyczna”

Karolina Rafalska Ia

III miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Rosyjska poezja klasyczna”

Michał Korzeniewski II c

opiekun - Wanda  Żur

J

J

J

JI miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym

Barbara Kulik IIIa

Anna Kulesza IIIa

Ewelina Popek IIIa

Michał Korzeniewski IIc

J

J

J

J

opiekun - Joanna Szewczuk-Taras

I miejsce w powiatowym konkursie „Elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych”

Adrianna DziurianIIc

opiekun - Julia Dybaluk

JLaureat Wojewódzkiego konkursu „Wiosna w poezji”

Katarzyna Kryszczuk IIIc

Agnieszka Witkowska IIIb

opiekun - Wanda  Żur

JLaureaci konkursu Palmy i pisanki wielkanocne

Jakub Kocot IIb

Paweł Wawrzyniak Ia

Martyna Walczuk IIc

Ewelina Popek IIIa

Arkadiusz Sieniawski

opiekun - Edyta Szewczuk

JIV miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Szachowej

Paulina Kuniczuk IIa

Kamil Iwko IIc

Mateusz Jeleń Ib

Łukasz Staniuk Ib

opiekun  - Marcin Watras

W marcu i kwietniu uczniowie klas II i III  SP mogli sprawdzić swoja wiedzę i umiejętności w szkolnych konkursach:

Szkolny Konkurs Czytelniczy "Świat baśni Andersena"

I miejsce - Ola Ostasz II

II miejsce - Monika Macegoniuk IIIb

III miejsce - Weronika Koguciuk IIIa

              Klaudia Szugacz IIIb

Szkolny Konkurs Plastyczny "Świat baśni Andersena"

I miejsce - Iga Domińczuk IIIa

II miejsce - Monika Macegoniuk IIIb 

          Oskar Kachaniuk II

III miejsce - Wioletta Ruszkiewicz IIIb

wyróżnienia:

Tomasz Popek IIIb

Wiktoria Mądrzelewska II

Ola Ostasz II

Szkolny Konkurs ortograficzny "As ortografii"

I miejsce - Jakub Latos II

II miejsce - Weronika Iwańczuk II   

III miejsce - Ola Ostasz II

wyróżnienia:

Gabriel Tołysz II

Gabriel Gestautas II

Daria Gołębiowska II

Szkolny Konkurs ortograficzny "As ortografii"

I miejsce - Klaudia Szulgacz IIIb

II miejsce - Iga Domińczuk IIIa

                   Łukasz Lichotop IIIb

III miejsce - Dawid Zalichta IIIb

wyróżnienia:

Monika Macegoniuk IIIb

Wiktoria Paciora IIIb

Miłosz Dobrzyński IIIb

Szkolny Konkurs Matematyczny

I miejsce - Wiktoria Paciora IIIb

II miejsce - Jakub Stopa IIIb

                          Miłosz Dobrzyński IIIb

III miejsce - Monika Macegoniuk IIIb

I MIEJSCE

W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA LZS I SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT NA ROK 2011

PN.  „PIŁKARSKA KADRA CZEKA „

O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO WZ LZS LUBLIN JÓZEFA POTERUCHY

więcej

Skład drużyny :

1.Agnieszka Witkowska

2. Angelika Grzywna

3. Chwaleba Anna

4. Klaudia Kołtunik

5. Paulina Janiczuk

6. Katarzyna Kogut

7. Magda Petelska

8. Urszula Wójcik

 

Trener  Marek Grzywna

 

Uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku wygrały Powiatową Gimnazjadę w Halowej Piłce Nożnej. Miejsce drugie zajęły dziewczęta z Wierzbicy, tuż za nimi uplasowała się drużyna z Rejowca Fabrycznego. Miejsce czwarte przypadło Gimnazjum z Liszna. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. 

Zawody rozgrywane 20XII 2010r w Wierzbicy cieszyły się dużym zainteresowaniem szkół z powiatu chełmskiego.

Wyniki spotkań:

ZSO w Wierzbicy - ZSO w Dorohusku  3 – 4

Gimnazjum Rejowiec Fabryczny – ZSO w Dorohusku 0 – 3

Gimnazjum w Lisznie – ZSO w Dorohusku     2 – 4

 

Dziewczęta z Dorohuska wystąpiły w następującym składzie

 

stoją od lewej: Kołtuniuk Klaudia; Wójcik Urszula; Janiczuk Paulina; Petelska Magdalena; Kogut Katarzyna; Macegoniuk Justyna; Potocka Anna; 

opiekun – Marek Grzywna

klęczą od lewej: Chwaleba Anna;  Witkowska Agnieszka; Grzywna Angelika

  

Równie cenne zwycięstwo w Igrzyskach Szkół Podstawowych zajęły  dziewczynki z Dorohuska, plasując się na II miejscu szczebla Powiatowego. Miejsce pierwsze przypadło gospodyniom turnieju SP Wierzbica, miejsce III zajęła SP z Wólki Kańskiej.

 Wyniki spotkań:

 SP. Wierzbica –SP. Dorohusk    2 - 2

SP. Wólka Kańska – SP. Dorohusk 0 - 2

 Dziewczęta z Szkoły Podstawowej wystąpiły w następującym składzie:

Stoją od lewej: opiekun Marek Grzywna, Łucja Dolak, Petelska Milena, Papacz Agata, Grzeszczuk Julita, Dyczko Karolina, Grzywna Alicja, opiekun: Monika Szewczuk, klęczą od lewej: Wiercioch Julia, Dolak Klaudia, Janiczuk Karolina

Po turnieju Drużyna otrzymały okazały puchar i dyplom J

 

W dniu 29.11.2010r. w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu na najładniejszą gazetkę ekologiczną. Celem konkursu jest popularyzowanie idei ochrony środowiska w najbliższym rejonie.

Nasi uczniowie zdobyli I miejsce.

redaktor  naczelny  - Krzysztof  Ryszkiewicz

współpracownicy:         Michał Korzeniewski

    Ewelina Popek

Anna Kulesza

    Magda Derkacz

    Anika Suchocka

 

opiekunki: pani Joanna Szewczuk-Taras i pani Monika Walczuk

 

W dniu 29.11.2010r. w Zespole Szkół Budowlanych  w Chełmie odbyło się podsumowanie konkursu

„Chełm – Mnie ta ziemia do innych droższa”.

W kategorii Biżuteria ekologiczna

I miejsce zajął Paweł Wawrzyniak ucz. kl. Ia gimnazjum,

wyróżnienie otrzymała Anna Potocka ucz. kl. IIIa.

W kategorii Logo konkursu

I miejsce zajęła Katarzyna Sztuber ucz. kl. IIIc.

 

opiekun: pani Monika Walczuk

 

I miejsce w Hufcowym Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej (etap powiatowy)

 

 

Monika Grel, Natalia Świdroń, Paulina Kidyba,

Małgorzata Zabokrzycka, Klaudia Dolak, Łucja Dolak,

Monika Kolman, Weronika Kudełko, Dominika Wieliczko,

Patrycja Świdroń, Katarzyna Kulik, Monika Troć,

Urszula Wójcik, Michał Korzeniewski, Łukasz Staniuk

 

opiekun phm Barbara Kawa

 

  

 

LAUREACI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH - ETAP SZKOLNY
przedmiot laureat opiekun
fizyka Jakub Kocot III b Dorota Ożóg
matematyka Michał Korzeniewski II c Teresa Dudek
biologia Michał Korzeniewski II c

Katarzyna Sztuber III c

Joanna Szewczuk-Taras

 

W  ROKU  SZKOLNYM  2009/2010

Adrianna Dziurian – wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Językowo-Kulinarnym 21.04.2010r. (op. Anna Prucnal) G

Mateusz Wingert, Patrycja Ostasz, Sebastian Mysakowski, Jakub Kocot, Ewelina Bukowska, Agata Hajduk - Wyróżnienie w Konkursie „Młody Europejczyk” 15.03.2010r. (op. Agnieszka Koniuszewska) G

Dominika Walczuk – Ogólnopolski konkurs wiedzy „Stypendiada” (plastyczny) 20.02.2010r. (op. Anna Dziechciaruk) SP

Grzywna Angelika, Kuniczuk Ilona, Grzywna Daria, Janiczuk Paulina, Wierzchowska Monika,Kogut Katarzyna, Kudełko Weronika, Petelska Magdalena, Dolak Klaudia, Dolak Łucja – I miejsce w eliminacjach rejonowych w Halowej piłce nożnej dziewcząt (op. Marek Grzywna) SP

Magdalena Myszura – laureat Powiatowego konkursu językowego „Elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych” (op. Julia Dybaluk) G

Adrianna Dziurian – III miejsce w Powiatowym konkursie językowym „Elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych” (op. Julia Dybaluk) G

Patrycja Ostasz – finalista Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego (op. Marzena Grzywna) G

Magdalena Myszura, Joanna Chełas, Adrianna Dziurian – I miejsce w międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (op. Julia Dybaluk) G

Katarzyna Uzarek, Iwona Rafalska – I miejsce w Gminnym Konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową (op. Teresa Dudek, Monika Walczuk) SP

Katarzyna Walczuk, Ula Swoboda, Kasia Kulik - I miejsce w Gminnym Konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową (op. Teresa Dudek, Monika Walczuk) G

Mateusz Wingert – II miejsce w Rejonowym Konkursie Historycznym (op. Dariusz Prus) G

Jakub Kocot, Angelika Zagoła, Monika Wawron – I miejsce w Powiatowym Konkursie Biblijnym (op. Joanna Koguciuk) G

Michał Korzeniewski – III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym EDI (op. Aneta Błaszczuk) G

Monika Grel, Monika Kolman, Małgorzata Zabokrzycka – I miejsce w I Gminnym Konkursie „Adwent i Boże Narodzenie” (op. Barbara Kawa, Wanda Żur, Joanna Szaluś-Sawa) SP

Kamila Stybel, Paweł Wawrzyniak, Klaudia Kowalska – III miejsce w I Gminnym Konkursie „Adwent i Boże Narodzenie” (op. Barbara Kawa, Wanda Żur, Joanna Szaluś-Sawa) SP

Patrycja Ostasz – laureat okręgowego Konkursu krasomówczego 20.01.2010r.  op. (Marzena Grzywna) G

Joanna Hałas – finalistka okręgowego Konkursu krasomówczego 20.01.2010r.  (op. Marzena Grzywna) G

Paulina Niedzwiecka – finalistka okręgowego konkursu Języka rosyjskiego 11.01.2010r.  (op. Wanda Żur) G

Mateusz Wingert – finalista okręgowego konkursu historycznego 15.01.2010r. (op. Dariusz Prus) G

Magdalena Myszura – finalistka okręgowego Konkursu języka angielskiego 14.01.2010r. (op. Julia Dybaluk) G

Patrycja Ostasz – finalistka okręgowego konkursu polonistycznego 13.01.2010r. (op. Marzena Grzywna)G

Damian Podgórski – II miejsce w Powiatowych Indywidualnych Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych w Szachach 19.11.2009r. (op. Marcin Watras)

Sebastian Mysakowski – III miejsce w konkursie powiatowym „Mnie ta ziemia od innych droższa” kat. Opowiadanie  30.11.2009 (op. Monika Walczuk)

Adam Czułkowski -  II miejsce w konkursie powiatowym „Mnie ta ziemia od innych droższa” kat. Znaczek pocztowy  30.11.2009 (op. Monika Walczuk)

Kasia Sztuber – wyróżnienie w konkursie powiatowym „Mnie ta ziemia od innych droższa” kat. Znaczek pocztowy  30.11.2009 (op. Monika Walczuk)

Angelika Zagoła - wyróżnienie w konkursie powiatowym „Mnie ta ziemia od innych droższa” kat. Znaczek pocztowy  30.11.2009 (op. Monika Walczuk)

Kamil Iwko, Mateusz Czyżewski, Damian Podgórski, Paulina Kuniczuk – III  miejsce w Powiatowych Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych w Szachach 19.11.2009r. (op. Marcin Watras)

Marcin Chwaleba, Mateusz Jeleń, Łukasz Staniuk, Ilona Kuniczuk – II miejsce w Powiatowych Drużynowych Mistrzostwach Szachowych 18.11.2009r. (op. Marcin Watras) SP

Paweł Jabłoński – II miejsce w Powiatowym Konkursie o Janie Pawle II 30.10.2009 (op. Joanna Koguciuk) SP

Michał Soczyński – wyróżnienie w Powiatowym Konkursie o Janie Pawle II 30.10.2009 (op. Joanna Koguciuk) SP

Jakub Kocot  - wyróżnienie w Powiatowym Konkursie o Janie Pawle II 30.10.2009 (op. Joanna Koguciuk) G

 

 

W  ROKU  SZKOLNYM  2008/2009

 

I MIEJSCE W TURNIEJU O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY NR 10 W CHEŁMIE

  

Górny rząd: Wójcik Urszula, Kudełko Weronika, Petelska Magdalena, Grzywna Angelika, Stybel Kamila, Wierzchowska Monika;

Dolny rząd: Grabowska Małgorzata, Troć Monika, Kogut Katarzyna, Grzywna Daria, Janiczuk Paulina;

 

III MIEJSCE ZSO DOROHUSK

1.     Soczyński Michał (4 bramki, 2 asysty)

2.     Zająć Michał ( 1 bramka, 1 asysta)

3.     Wingert Krystian ( 2 bramki)

4.     Prończuk Jakub (1 bramka)

5.     Sieniawski Kamil

6.     Kuliński Grzegorz

7.     Czyżewski Jakub (1 bramka, 3 asysty)

8.     Harko Dariusz

9.     Wiercioch Dawid

 

Laureaci szkolnego etapu konkursów przedmiotowych:

język polski - Katarzyna Grabowska III a

historia - Piotr Tarasek III a

biologia - Patryk Grzywna III c

GRATULUJEMY!!!

 

20.11.2008r. - Powiatowy Konkurs Wiedzy o Starym Testamencie

(opiekunowie: Joanna Koguciuk i Anna Gajur)

II miejsce drużyna Gimnazjum - Angelika Zagoła,  Maksymiliana Hrycak, Piotr Tarasek

II miejsce indywidualnie - Piotr Tarasek

 

20.11.2008r. - Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Chełmskiego w Szachach

(opiekun: Marcin Watras)

IV miejsce drużynowo - Wioletta Matczuk, Damian Podgórski, Sebastian Mysakowski,

Najlepszy Zawodnik na I szachownicy - Damian Podgórski

 

19.11.2008r. - Harcerski Festiwal Piosenki "Powrót do Tradycji"

(opiekun: Barbara Kawa)

III miejsce w kategorii zespół -Drużyna Harcerska ZSO w Dorohusku

III miejsce w kategorii  soliści -  Justyna Kachaniuk

 

5.11.2008r. - Powiatowy Przegląd Pieśni Legionowej

(opiekunowie: Halina Mysakowska i Marcin Watras)

II miejsce SP - zespół "Niezapominajki"

II miejsce Gimnazjum - zespół "Cantabile"

I miejsce soliści SP - Dominika Wieliczko

                                Urszula Wójcik

I miejsce soliści G - Marzena Wieszchowska

III miejsce soliści G - Monika Kawalec

 

Gimnazjada chłopców 09.10.2008r. Rejowiec - Piłka nożna

 

X powiatowy Przegląd Pieśni i Poezji Religijnej i Patriotycznej  

(opiekunowie: Halina Mysakowska i Marcin Watras)

I miejsce SP - zespół "Niezapominajki"

II miejsce Gimnazjum - zespół "Cantabile"

 

Powiatowy Konkurs - Jam Paweł II Orędownik Pokoju

(opiekun: Joanna Koguciuk)

II miejsce - Justyna Smyk